Sunday, March 15, 2015

Vinni-Rakvere 2015 Talvejooksusarja III etapp, 10 km jooks

Pea olematu talv tõi hooaja avavõistluse tervelt kuu aja võrra ettepoole. Lisaks sobis 8. märtsil korraldatud Vinni-Rakvere 10 km jooks suurepäraselt Rotterdami maratoni ettevalmistuskavadesse. Mul läheb vana diisli käima saamiseks ikka õite mitu võistlust vaja. Sobis ka koht, ei oleks mõttekas 10 km-se sutsu jaoks sadu kilomeetreid maha sõita. Lühidalt - tuli kohale minna!

Kell 10:45 ootas meid Rakvere staadioni ees buss, mis viis võistlejad Vinni spordikeskuse ette. Seal viiekas stardimaksuks, oranzh maika selga ja mis muud kui jalg stardijoonele. Kohal oli Eesti parimaid rahvaspordiürituste fotograafe Riho Lüüs, oskaja mees koos Nikon D4 aparaadiga lihtsalt peab ilusaid pilte andma! :-)

Rain Seepõld oli sedakorda Merlynile toeks, Olari Orm ikka tulemuse peal väljas!

2015. jooksuaasta saab kohe alguse, kellad valmis!

Nüüd on minek, käesoleva jooksuaastaga on juba algust tehtud!

Aristov ja Lillelaid selgelt omas liigas, aga ka ProRunneri parim Olari Orm tegi selge vahe juba alguses sisse. Puude ja maade jagamine algas Chris Polli, Aivar Juusi, Kaarel Barinovi ja Meelis Veilbergi vahel. Lagedat põldu mööda lookleval kergliiklusteel pandi asjad kusagil kuuendal kilometril paika. 

Vinni-Rakvere vahelised kergliiklusteed oli pidevas väikeses, kuid teravas languses ja tõusus.

Rõõm oli tõdeda tempo jätkusuutlikust, väga suurt kukkumist ei toimunud

Hekk pakkus külgtuule eest head kaitset

Eesolev punt pakkus head motivatsiooni

Midagi juhtus Meelis Veilbergiga, igal juhul jäi ta minutiks seisma. Esimese kilomeetri ja kaheksanda kilomeetri trass kulges metsavahel ja rada tuletas oma lume ja jääga, et käimasolev jooks kuulub Vinni-Rakvere Talvejooksusarja. Sain küll Cris Pollile päris lähedale, kuid ta kontrollis jooksu käiku ning vahe jäi kuni Rakvere staadionini välja mõnekümne meetriseks. Pilk kellale oli rõõmustav, kohati väga ebamugava trassi kiuste aeg 36:46. 

40+ vanuserühmas õnnestus lausa esikoht kätte saada!

Kogu tõde 10 km jooksust

Tubli maratoonarite tuumikfännide punt ei jätnud seegi kord üht sobivat maratoni vahele!

Vinni-Rakvere 10 km Garmin Connecti pilgu läbi

Vinni-Rakvere 10 km Garmin Connecti pilgu läbi

Jooksujärgne taastav sörk tehtud ja siis sauna. Lahkudes Andrus Leinale julgustavad sõnad, et VIKE tiim sarjaga järgmisel aastal kindlasti edasi läheks! Kohe kindlasti! Käesolev jooksuhooaeg sai pidulikult avatud!No comments:

Post a Comment